niedziela, 28 września 2014

Monica Förster

www.monicaforster.se


Monica Förster to słynna szwedzka projektantka, która uznawana jest za jedną z głównych przedtstawicieli współczesnego szwedzkiego wzornictwa. Wychowywała się na dalekiej Północy, pod kołem podbiegunowym, studiowała w Sztokholmie na Univeristy College Of Arts, Crafts And Design. Projektantka założyła własne studio Monica Förster Design Studio, które tworzy produkty dla wielu znanych marek, m.in. Volvo, Whirlpool. Jej dzieła charakteryzują się nowymi formami, projektankta lubi łączyć różne materiały z innowacyjnymi technologiami.www.monicaforster.se

www.facebook.com/monicaforster.seNajnowszym projektem Monici Förster jest niebieska, wzorzysta ceramiczna zastawa stołowa Inwhite/Inblue dla szwedzkiej firmy Rörstrand. Dla projektantki tworzenie nowego serwisu było ogromnym wyzwaniem, różnorodność i wybór talerzy na rynku wręcz przytłacza. Inspiracją do zestawu stał się serwis Blanche z lat 40. XX  wieku


http://www.metropol.se/
Blanche, Rörstrand


Inblue_group_hi
https://www.facebook.com/monicaforster.se
https://www.facebook.com/monicaforster.se


https://www.facebook.com/monicaforster.se


Inblue_Bowl55cl_Imonika forster
http://residencemagazine.se

rorstrand in white in blue
http://residencemagazine.se

Inblue_Plateflat19cm rorstrand

http://residencemagazine.se

via


4 komentarze:

 1. Moim zdaniem piękna :). Myślę, że fajna inspiracja i warto pomyśleć nad własnym wzorem by przenieść go na talerz! Pozdrawiam.
  Marta

  OdpowiedzUsuń
 2. Skandynawski, nieco cieniowany design na białej fakturze... Dla mnie bomba:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo podoba mi sie ta zastawa. Świetnie wygląda na pólkach jako ozdoba. Chętnie miałabym taką u siebie ;-) pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Już jakiś czas temu natknęłam się na jej projekty i od razu mnie zachwyciły. Dlatego cieszę się, że poświeciłaś jej wpis, bo jest tego warta :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...