poniedziałek, 29 października 2012

Danish Delight - inwazja duńskiego jazzu
Dzięki współpracy wielu zaangażowanych osób zarówno w Danii jak i w Polsce 6 listopada rusza cykl koncertów jazzowych promujących duński jazz w Polsce.

W październikowym wydaniu magazynu Jazz Forum  oprócz relacji z Copenhagen Jazz festiwal znajdziemy specjalny dodatek z informacjami o wszystkich wykonawcach, którzy będą koncertować w Polsce w ramach Danish Delight jak również płytę CD z najciekawszymi wykonaniami.

 


 "Szanowni Państwo,

Chcielibyśmy zaprosić Państwa do udziału w Danish Delight – wydarzeniu, w ramach którego pragniemy
przedstawić najciekawsze zjawiska duńskiego jazzu. Będzie to trwająca aż tydzień seria koncertów jazzowych w różnych miastach Polski. Zachęcamy do odkrycia świata wspaniałej muzyki, której słucha się z przyjemnością i zainteresowaniem.

Festiwal Danish Delight ma na celu zaprezentowanie wielu aspektów duńskiej sceny jazzowej jak największej liczbie polskich słuchaczy. W ciągu 7 dni 11 duńskich zespołów zagra około 40 koncertów. Dotrzemy do Warszawy, Krakowa, Poznania, Wrocławia, Sopotu, Katowic i Tarnowa, a w przypadku koncertu - za pośrednictwem radiowej Trójki -do słuchaczy w całym kraju.

Chcemy, aby nasza parada muzyki Danish Delight dała wielbicielom jazzu w całej Polsce - i wszystkim osobom ceniącym ciekawa muzykę - szanse zasmakowania najnowszych trendów niezwykłej duńskiej sceny muzycznej.
Wierzymy, ze tworzymy w Danii muzykę o randze światowej, która przypadnie do gustu, a nawet podbije serca wymagającej polskiej publiczności. Chociaż mówimy różnymi językami i inaczej układały się losy naszych narodów, geograficznie dzieli nas tylko morze, które dziś bardzo łatwo pokonać.

W przeszłości odwiedzało nas w Danii wielu wspaniałych polskich muzyków – Krzysztof Komeda miał silne zwiazki z Dania w latach sześćdziesiatych, Tomasz Stanko współpracował z kilkunastoma duńskimi artystami, a w trakcie ostatniej edycji Copenhagen Jazz Festival mieliśmy przyjemność podziwiać grę wspaniałego Leszka Możdżera. Danish Delight to nasza szansa zaprezentowania Państwu czołówki duńskiej sceny jazzowej i mamy nadzieję, że festiwal spodoba się Państwu tak bardzo, jak nam występy polskich artystów w Danii. Korzystając z okazji, pozwolę sobie podziekować naszym partnerom, dzieki którym udało sie zorganizowac to niezwykłe wydarzenie.

Dziękujemy przede wszystkim Tomaszowi Konwentowi z MultiKulti, Wojciechowi Wardynskiemu (WW) z Internet Media Services S.A. i Adrzejowi Marcowi z Andrzej Marzec Concerts – AMC za naprawdę ciezką pracę.
Ogromne podziękowania należą się również lokalnym współorganizatorom i właścicielom sal koncertowych, jak również Pawłowi Brodowskiemu z Jazz Forum, który odegrał znaczacą rolę w przekazaniu Panstwu idei Danish Delight.
I, oczywiście, wielkie podziękowania kieruje do Państwa, którzy to czytacie. Dziękujemy za zainteresowanie i ciekawość odkrywania nowej muzyki. Cieszymy się, że chcecie poznać duńskich artystów, dobranych w nadziei, że spełniaą Wasze oczekiwania. Wierzymy, że uda nam sie zaprezentować duński jazz z najwyższej półki jak najlepiej i jak najszerzej.
Mamy nadzieję, że spodoba się Państwu nasza muzyka!

Lars Winther
Szef Sekretariatu
Jazz Danmark"

Więcej informacji o koncertach na:
www.danishdelight.dk

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...