wtorek, 30 października 2012

Sofa Mayor


"Jajko, Łabędź i Mrówka, to najbardziej znane z wielu mebli, jakie zaprojektował Arne Jacobsen. I chociaż duński projektant nie żyje już od ponad 40 lat, to wielbiciele jego talentu wciąż mogą liczyć na to, że uda im się nabyć zupełnie nowy mebel jego autorstwa.
Kopenhaska firma &tradition właśnie wprowadza na rynek sofę o nazwie Mayor, którą Arne Jacobsen zaprojektował wspólnie z Flemmingem Lassenem w latach 30-tych ubiegłego wieku. Mebel ten miał pierwotnie służyć urzędnikom i petentom ratusza w Søllerød.
- Jesteśmy bardzo dumni z tego, że możemy wprowadzić na rynek sofę Mayor. Opowiada ona historię wczesnych i mniej znanych projektów Arne Jacobsena, z czasów jego młodości – twierdzi Martin Kornbek Hansen z firmy &tradition w wywiadzie dla dziennika Berlingske Tidende.
Tradycyjna i funkcjonalna
Sofa Mayor to jeden z najwcześniejszych projektów Arne Jacobsena, który wyraźnie odzwierciedla przedwojenną tradycję i funkcjonalność duńskiego wzornictwa.
- Sofą Mayor i lampami Bellevue, które wprowadziliśmy na rynek w 2011 roku, przenosimy klientów w świat twórczości młodego i eksperymentującego Arne Jacobsena. Te projekty są poprzednikami wielu dzieł Jacobsena, które od lat cieszą się tak wielką popularnością na całym świecie – podkreśla Martin Kornbek Hansen."
- Anna Subel, infodania.pl 
Mayor sofaMayerSofa3

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...